Tipy

Faktory, ktoré ovplyvňujú výber klimatizácie

žena v pyžame pri chladničke

Klimatizácie sú v súčasnosti bežnou súčasťou hotelov, reštaurácií, obchodov i kancelárskych priestorov. Zvykli sme si ich však používať aj doma. Ak aj vy uvažujete o kúpe klimatizácie a potrebujete pomôcť s výberom, ste na správnom mieste. Máme pre vás niekoľko dobrých tipov, ktoré vám výber klimatizácie uľahčia.

Svoje pohodlie zverte do rúk odborníkov

Kúpa klimatizácie je investícia na niekoľko rokov, a preto by ste si výber klimatizácie mali poriadne premyslieť. Prvým a základným tipom, ktorý vám dáme, je kúpiť klimatizáciu od overeného dodávateľa.

Ako spoznáte dobrého predajcu klimatizácie?

S ochotou vám poradí pri výbere, vie sa orientovať v sortimente a vysvetlí vám, ako klimatizácia funguje.

Klimatizácia je zariadenie, ktoré slúži predovšetkým na ochladzovanie vzduchu. Dnešné moderné klimatizácie však môžu ovzdušie aj odvlhčovať a je už viac-menej štandardom, že ich môžete využívať aj na vykurovanie. Rovnako sa jej nemusíte báť, ak ste astmatik alebo alergik, práve naopak, pretože správne nastavená klimatizácia eliminuje tvorbu prachu a plesní. Každá totiž obsahuje prachový filter. Moderné klimatizácie však majú oveľa pokročilejšie filtračné systémy, ktoré dokážu filtrovať pachy, dym, baktérie, ale aj vírusy a plesne. Vďaka vysokokvalitným filtrom v klimatizácii môžete dýchať oveľa čistejší vzduch.

Ste citliví na hluk? Pozor na výber klimatizácie

V minulosti priamoúmerne platilo, že čím má klimatizácia vyšší výkon, tým je hlučnejšia. Dnes moderná klimatizácia vydáva hluk niekde medzi 19 až 50 dB. Aby ste si vedeli túto hladinu hluku lepšie predstaviť, tak 50 dB zodpovedá zvuku bežného rozhovoru na ulici a 10 dB zvuku šumenia trávy. Hlučnosť klimatizácie by ste však pri výbere určite nemali podceňovať.

Výkon klimatizácie nie je to najdôležitejšie

Mnohí si vyberajú klimatizáciu len podľa výkonu. Nie je to však jediný parameter, ktorý by ste mali brať do úvahy. Výkon klimatizácie vždy prispôsobte veľkosti priestoru, ktorý chcete chladiť. Zvážte však aj ďalšie faktory, ako je napríklad množstvo okien a ich veľkosť, tienenie či situovanie na svetovú stranu.

výber klimatizácie do domu

Určenie potrebného chladiaceho výkonu nechajte na odborníkov. Berieme do úvahy mnohé faktory, napríklad veľkosť miestnosti, použitú izoláciu, počet a veľkosť okien, ale aj ich orientáciu.

Výber klimatizácie do bytu a domu

Ak bývate v byte, máte viacero možností, akú klimatizáciu si zadovážiť, napríklad nástenné klimatizácie s vonkajšou jednotkou, podstropné či parapetné klimatizácie. Ak bývate v podnájme a máte zakázané vŕtanie alebo akýkoľvek iný zásah do fasády bytového domu, riešením môže byť mobilná klimatizácia, ktorá odvádza teplo potrubím von z okna. Na trhu sú dnes dostupné veľmi výkonné mobilné klimatizácie, a tak sa nemusíte báť ich nedostatočného výkonu.

V dome máte oveľa viac možností ako v byte, pretože s veľkou pravdepodobnosťou je dom vo vašom vlastníctve a nemusíte sa teda nikomu prispôsobovať. V byte môžu byť vyššie nároky napríklad na nízku hlučnosť klimatizácie, aby ste nerušili susedov, alebo nemôžete použiť klimatizáciu s vonkajšou jednotkou. Avšak v dome je výber naozaj len na vás. Môžete si vybrať napríklad multisplitovú klimatizáciu, ktorou vychladíte 3 až 5 miestností, ale rovnako sú vhodné aj stropné klimatizácie.

Moderné klimatizácie majú skvelé funkcie

Moderné klimatizácie odstraňujú zápach z miestnosti, čo určite oceníte, ak máte domáceho miláčika. Medzi ďalšie výhody najnovších modelov klimatizácií patrí inteligentné ovládanie. Dokážu sa správať autonómne a prispôsobiť výkon rôznym faktorom, napríklad intenzite slnečného žiarenia alebo množstvu osôb  v miestnosti. Neustále monitorujú vonkajšie podmienky a podľa nich nastavujú v interiéri ideálnu teplotu. Moderné klimatizácie dokážu fungovať aj v úplne tichom režime, čo oceníte, ak používate klimatizáciu v noci. Nebude vás rušiť, aj keby ste boli na hluk z okolia veľmi citliví. Nebude prekážať ani vašim deťom, ktorých ušká môžu byť vycibrenejšie.

rodina na gauči, klimatizácia na stene

Ak potrebujete s výberom klimatizácie pomôcť, obráťte sa na nás. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše najčastejšie otázky. Máme viacero druhov klimatizačných jednotiek. Určite si vyberiete z kvalitných modelov klimatizácie Haier, ktoré sú tiché, majú nenápadný dizajn a mnohé smart funkcie. Rovnako prinášame zákazníkom aj klimatizácie Heiko, ktoré majú výnimočný pomer kvality a ceny.

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *