Tipy

Montáž fotovoltiky krok za krokom

muž, ktorý vykonáva montáž fotovoltiky stojí pred fotovoltickou elektrárňou s prilbou v ruke

Sme radi, že ste sa rozhodli zaobstarať si fotovoltiku, znížiť náklady na energie a urobiť niečo pre budúcnosť našej planéty. Určite vás ale zaujíma, kto vám fotovoltiku nainštaluje a ako prebieha jej montáž. Keďže montáž fotovoltiky nie je pre nás ničím cudzím a máme bohaté skúsenosti, tak vás radi prevedieme jednotlivými krokmi inštalácie.

Vyberte si kvalitné fotovoltické panely

Celý proces sa začína výberom tých najlepších fotovoltických panelov. Preverte si spoločnosť, od ktorej nakupujete, a verte tým, ktoré majú dlhoročné skúsenosti a za sebou množstvo úspešných projektov.

Ako nájsť správneho dodávateľa fotovoltiky

Hľadajte komplexnosť služieb. Tí najväčší profesionáli okrem montáže a záručného servisu ponúkajú oveľa viac. Samozrejmosťou je pozáručný servis a neustála technická podpora.

Montáž fotovoltiky nechajte na profesionálov

Dohodnite si termín inštalácie. Pracovať sa dá počas celého roka. Jedinou prekážkou je veľmi zlé počasie. To ale neovplyvníme. Avšak to, čo ovplyvniť môžeme, je montáž fotovoltiky, ktorú zverujeme do rúk tých najlepších pracovníkov, ktorých máme.

Príprava strechy

Naši technici si najprv pripravia miesto inštalácie, aby nedošlo k žiadnym úrazom a aby sa eliminovali všetky riziká. Bezpečnosť je na prvom mieste. Musíme vykonať viaceré prípravné práce, vyčistiť strechu a odstrániť akékoľvek prekážky, ktoré by mohli montáž fotovoltiky spomaliť.

Inštalácia nosnej konštrukcie

Nasleduje inštalácia nosnej konštrukcie. Kvalita nosnej konštrukcie ovplyvňuje celý fotovoltický systém. Drží panely na mieste. Musí byť taká pevná a odolná, aby ju neohrozil dážď, sneh, mráz, slnko či veľký vietor. Jednotlivé prvky montážnej konštrukcie sú rovnako dôležitou súčasťou fotovoltického systému ako samotná fotovoltika. Všetko je totiž prepojené a jedno bez druhého jednoducho fungovať nebude.

Montáž fotovoltických panelov

Na nosnú konštrukciu pripevníme fotovoltické panely. Doplniť ich môžeme výkonovými optimizérmi, ktoré vedia ešte zvýšiť výkon vášho fotovoltického systému.

montáž fotovoltiky v praxi

Individuálny prístup ku každej inštalácii je to, čo oceníte. Na základe štýlu vášho života vieme odhadnúť, aký výkon potrebujete a koľko fotovoltických panelov musíme nainštalovať, aby pohodlne pokryli všetky vaše potreby.

Oveľa viac ako len fotovoltické panely

Už sme naznačili, že na vašu strechu pripevníme nosnú konštrukciu, fotovoltické panely a v prípade, že potrebujete zvýšiť výkon, tak aj výkonové optimizéry. Súčasťou fotovoltického systému sú však aj meniče, poistková skrinka a solárna batéria. Všetky tieto komponenty navzájom prepojíme a menič zapojíme do elektrickej siete domu.

Fotovoltiku pred spustením dôkladne otestujeme

Zakladáme si na odbornosti montáže, a preto niekoľkokrát otestujeme funkčnosť fotovoltického systému pred jeho skutočným spustením. Montáž vykonávajú skúsení pracovníci, ktorí overia, či všetko funguje tak, ako má. Takisto vám vysvetlia, ako fotovoltické panely fungujú. Ochotne vám odpovedia na všetky otázky, ktoré o používaní vášho fotovoltického systému máte. Nebojte sa pýtať, sme tu pre vás.

muž montuje fotovoltické panely

Na čo sa pri montáži fotovoltiky pripraviť

O všetko sa postaráme. Vašou jedinou úlohou bude istý čas tolerovať zvýšený hluk. Ak pracujete z domu a v deň inštalácie si nemôžete zobrať dovolenku, odporúčame, aby ste išli pracovať niekde do kaviarne. Montáž fotovoltiky na strechu panelov môže byť hlučnejšia.

Bezpečnosť na prvom mieste

Určite sa do montáže fotovoltiky nepúšťajte sami. Riskujete pád, chybnú inštaláciu, nesprávne prepojenie jednotlivých častí fotovoltického systému a mnoho iných problémov. Zverte sa do rúk odborníkov, ktorí vedia, ako fotovoltiku nainštalovať. Spolu s montážou fotovoltiky získate aj technickú podporu, záručný a pozáručný servis.

Súvisiace príspevky